Milan Damek

Zimní příprava

11.4.2018 admin admin 0 Comments

Do nové sezóny v nových barvách.

Do nové bikové sezóny vstupuji v nových barvách a nově jsem pojal i zimní přípravu.

Ta podstatná změna oproti minulým létům je, že budu hájit na bikových závodech barvy nejen české, ale i barvy Sardinie, potažmo Italské. Jsme totiž jaksi v Evropě, a tak do sezóny 2018 jdu s licencí vydanou ČSC, pro tým ze Sardinie s názvem BIKE WORLD. To je klub bikerů, pod vedením mého kamaráda Alberta Olly, z městečka Sinnai na předměstí Cagliari. Díky této podpoře a spolupráci mám i velké cíle pro letošní sezónu v rámci projektu BIKE WORLD STAGE RACE. V plánu máme především etapové závody a bikemaratóny. Startovat by jsem tak měl letos na etapových závodech v Portugalsku, Belgii, Rakousku, Francii, Rumunsku, Israeli a Austrálii.

Zimní přípravu jsem nezačal tradičním běžkařským pobytem v Livignu, ale místo toho jsem si raději pořídil závodní skialpinistické vybavení. Skialpinismus a ski freeridu se věnuji již mnoho let. Ale závodní skialp je zcela jiný sport ve vyšších intenzitách na ultralehkém lyžařském vybavení. Přihlásil jsem se do seriálu skialpinistických závodů v Beskydech „Skialp Koruna Beskyd“, kde jsem vyhrál hobby kategorii a dařilo se mi i v konfrontaci s eliťáky. To mne povzbudilo k dalšímu tréninku a při tradičních lyžařských zimních pobytech na sjezdovkách v Itálii jsem o Vánocích i v lednu přidal po ránu běhání na skialpech. Cílem byla účast na etapovém skialpinistickém závodě „Bokami Západných Tatier“. Bohužel jsem přepálil trénink a namožené úpony byly důvodem odstoupit ze závodu po prvé etapě. Závod se jede ve dvojici a tím jsem to pokazil i parťákovi Tomáši Lichému, což mne mrzí. Doufám , že příští rok dostaneme znovu možnost se tohoto skialpinistického závodu zůčastnit. Je to velká zimní výzva.

 

V době, kdy značnou část Evropy zalil studený arktický vzduch ze Sibiře, jsem startoval na jihu Pyrenejského poloostrova na portugalském etapovém závodě Algarve BIke Challenge. Byl to můj letošní první bikový závod v barvách týmu BIKE WORLD. Třídenní etapový závod dvojic se zajímavým nočním prologem i následnými etapami v okolí letoviska Tavira jsem trochu improvizoval, když můj týmový kolega Alberto Olla na poslední chvíli účast odřeknul. Naštěstí se mi podařilo najít místního portugalského bikera, a tak mým týmovým parťákem byl Pedro Correia, s kterým jsem obsadil v konečné klasifikaci 14.místo a úspěšně tak zahájil bikovou sezónu 2018. Poznal jsem novou oblast a taky nového kamaráda a do Portugalska se snad zase brzy na závody nebo na trénink v příjemných klimatických podmínkách vrátím.

Konec zimní sezóny a začátek letní patřil i letos typicky jarnímu závodu extrémních štafet Liptov Ride. Tento závod spojující outdoorové sporty jsem i letos absolvoval v týmu ASS Brno Extreme Abuelo ( běh – Milan Janata, skialp Tomáš Lichý, ski freeride Viktor Galuška, moje disciplína bike a kajak Pavel Srbecký). Pod vedením nezávodicího kapitána Rudiho Drnce jsme obhájili prvenství v kategorii družstev a já jsem vyhrál i v kategorii MTB.

Fotogalerie

Previous Post

Next Post

Napsat komentář

Your email address will not be published / Required fields are marked *