Milan Damek

Ohlédnutí za sezónou 2017

27.11.2017 admin admin 0 Comments

Sezónu 2017 jsem pojal nově a jezdil sám za sebe, což je sice náročnější na čas, ale na druhou stranu je praxe tou nejlepší školou. Mými hlavními partnery byl Max Cursor, HK Šrot, ASS Extreme Brno, Sportique a navázal jsem spolupráci s bikery týmu Bike World na Sardinii. Sezona byla specifická i tím, že jsem ji měl rozdělenou studijní pauzou, kdy jsem úspěšně absolvoval zkoušky na VŠB TU Ostrava a získal titul Bc v oboru Ekonomika a management.

Mojí závodní prioritou byly etapové závody a bikemaratony. V sezóně 2017 jsem získal 84 UCI bodů a jsem nyní na 424 místě MTB rankingu UCI a na 12.místě mezi elitními českými bikery. Zúčastnil jsem se pěti etapových závodů a dosáhnul jsem na nich i svých dosavadních nejlepších výsledků. Na etapovém závodě Epic Israel 6.místo, Trans Maurienne Vanoise 13.místo a na Beskidy MTB Trophy 2.místo. Startoval jsem na 10 -ti bikemaratónech, kde jsem měl několik pódiových umístění a na prestižních bikemaratonech v Itálii jsem zajel solidní časy i umístění v elitě. Mezi úspěchy patří i zisk pódiových umístění na závodech extremních štafet a Akademický titul mistra ČR v extrémních štafetách na BobrCupu..

XCS (Cross Country Stage Race)

V letošním roce jsem se účastnil pěti etapových závodů. Startoval jsem na Belgian Mountainbike Challenge BeMC (UCI S1), kde jsem v silné konkurenci i přes těžký pád hned v prvé etapě, se zraněním závod dokončil na 37.místě v kategorii elite. Na prestižním etapovém závodě Alpen Tour Trophy (UCI S1) v rakouském Schladmingu jsem po studijní pauze obsadil 37. místo. Na etapovém závodě Beskidy MTB Trophy jsem dojel celkově na druhém místě a zvítězil jsem v druhé etapě. V etapáku Transmaurienne Vanoise (UCI S2) ve francouzských Alpách jsem obsadil 13.místo. Nejlepšího výsledku jsem dosáhl na etapového závodu Playtika Epic Israel (UCI S1), kde jsem s izraelským mistrem v XCM (Ellis Ronen) obsadil 6. místo celkově a v druhé etapě jsme dojeli na 4.místě.

XCM (Bikemaratony)

Bikemarathony XCM a kratší závody XCP jsem jezdil v regionu Moravy, kde jsem zvítězil na Porubajku a Rock Bike Festu. Třetí místo jsem obsadil na Jezernických viaduktech, čtvrté na Bike Čeladná a na Bikemaratonu Drásal jsem byl na 5.místě v kategorii elite UCI. V zahraničí jsem startoval v Itálii na prestižních bikemaratonech Dolomiti Superbike (34.místo) a AltaValtellina Bike Marathoh (20.místo). Zvítězil jsem i na bikemarathonu Gran Fondo Is Trebinas na Sardinii, kde jsem startoval na pozvání týmu Bike World.

Extrémní štafety

V letošním roce jsem absolvoval závody extrémních štafet v amatérském týmu ASS Extreme Brno Abuelo. Na závodě Liptov Ride jsme zvítězili a vyhrál jsem i svou disciplínu MTB. Na Outdoor Trophy jsme obsadili 4.místo a na závodě Red Bull Dolomitenmann jsme byli na 7. místě v amatérech. Na Bobr Cupu jsme pak získali titul Akademických mistrů ČR v extrémních štafetách a celkově 7.místo.