Milan Damek

Sezona MTB 2023 v číslech

6.12.2023 admin admin 0 Comments

Sezonu 2023 jsem zakončil se 172 UCI body na 93. místě UCI XCM Rankingu a splnil jsem si svůj předsezonní cíl, být v první stovce světového rankingu v bikemaratonu. Zároveň jsem šestým nejlepším čechem v rankingu.

Body UCI jsem vyjel téměř na všech závodech, kde jsem startoval. Zvítězil jsem na bikemaratonu UCI C2 Arad MTB Trophy v Rumunsku a na kultovním slovenském Horalovi. I další výsledky byly kvalitní, pódium a páté místo v Harrachově a dalších sedm umístění v Top Ten. Dva plánované vrcholy sezóny, závody nejvyšší kategorie UCI SHC s názvem Epic, dopadly shodou okolností špatně. Nedokončil jsem Absa Cape Epic a Epic Israel se nekonal. To výrazně ovlivnilo mojí celou sezonu. Na Epicu v Jižní Africe jsem z důvodů střevní infekce, totálním vyčerpání a pádu odstoupil. Dlouho jsem se pak dával zdravotně dohromady, což ovlivnilo i další výsledky. Na Epic v Izraeli jsem odjel dobře připravený, ale místo sportovních soubojů, jsem řešil evakuaci ze země ve válce po teroristickém útoku. Sport šel v Izraeli stranou. Velmi hodnotné výsledky jsem zajel na dvou etapových závodech v Brazílii. Zejména podzimní Brasil Ride Bahia, patří k nejnáročnějším etapovým závodům na světě, jsem v  silné konkurenci obsadil 14. místo.

V letošní sezóně jsem závodil na třech kontinentech. Nejvíce v Evropě, následovaly dva etapové závody v Brazillí a jeden v Africe. Zaměřil jsem se také více  na jednodenní  maratony.