Milan Damek

Srpen v Beskydech

6.9.2017 admin admin 0 Comments

V srpnu jsem absolvoval několik zívodů. Prvním byl štafetový závod Outdoor trophy v Rakousku, kde jsem startoval za tým  ASS Technika Brno Extreme Abuelo. Štafetu rozbíhal Tomáš Lichý, na paraglaidové části měl letět Aleš Vodseďálek, na kajaku jel zakladni kámen Techniky Pavel Srbecký a finiš byl na mne. Již od příjezdu nám nepřálo počasí a neustálý déšť a teploty cca kolem 5 °C nebyly zrovna příjemné. Na závod přestalo pršet, ale neletělo se a má část byla řádně rozbahněná. Trať byla velmi náročna i za sucha, ale za mokra to byl očistec. Půlhodinový výstup s kolem na zádech po rozmáčenych Alpských loukách, misty až po kolena bahna, zakončil výstup po skále s řetězy. Opravdový extrem. Ve sjezdu nás pořadaté rovněž nešetřili a na mokru jsem raději některe úseky běžel. V cíli z toho bylo 4.místo v kategorii profi. Skvěly závod a vynikajicí kolektiv, co více si přát.

V sobotu 19.srpna jsem startoval na 1. ročníku Rock Bike festu na Hukvaldech. Domácí závod, v místech kde trénuji, byl na dva 16 km okruhy. Pořadatelé nachystali několik krásných singltrailu, které nádherně vyčistili a celkově trať byla velmi dobře připravena. Na první ročník „místního“ závodu opravdu nečekané a pořadatelům za to patří ještě jednou velké díky. Závod jsem se snažil jel v tempu, již v prvním kole jsem ujel všem soupeřům a s přehledem vyhrál. Počasi mi vyšlo také celkem dobře, první kolo na suchu a druhé kolo mírně pršelo. Pouze cesta domů ze závodů v průtrži mračen, ale to už jen po asfaltu a jen 10km.

Ostravský Chachar na nové trati v oblasti Landek mi vůbec nesedl. Trápil jsem se, ale nevzdal jsem to a dojel do cíle v davu na 11.místě. Další den jsem jel na Javorový a Ostrý. S kým jiným než s Licháčem, byl z toho pěkný, svižný trénink v kopcích a hlavně nácvik techniky na místních enduro tratích.

Sobota 2.záři a další mistní závod tentokrát na Čeladné Crema Bike Čeladná, kde jsem startoval v dresu NemovitostivBeskydech.cz. V pátek počasí se zase předvedlo, no co už, léto končí a začíná podzim. Celou noc déšť, ráno v den závodu kolem 7°C, při závodě naštesti už nepršelo. Na startu se sešla velmi silná konkurence v čele s Jardou Kulhavým. Po staru jsem se snažil hlídat prvni skupinu, to se mi nepovedlo, tak jsem utvořil dvojici s Davidem Bártkem a vzorně jsme spolupracovali. V cíli jsem měl více štěstí a vybojoval jsem 4.místo.

V září na mne čekají dva vrcholné závody této sezóny. Nejdříve mne čeká jubilejní 30.ročník legendarního závodu extremních štafet Redbull Dolomitenmann, který startuje 9.září v rakouském Lienzu. Budu na něm startovat s týmem ASS Technika Brno Extreme Abuelo. Hned po návratu domů odlétám do Israele, kde ve čtvrtek 14.září budu startovat na etapovém závodě horských kol dvojic kategorie UCI S1 EPIC ISRAEL, kde pojedu s novopečeným mistrem Israele v marathonu Ronen Ellisem.