Milan Damek

Zimní příprava

2.2.2019 milan 0 Comments

Vydařenou tečkou za sezónou 2018 bylo 5. místo na Crocodile Trophy, po které následovala menší pauza. Kolo jsem odložil a další víkend jsem se vydal s přáteli z Kilpi racing týmu do Krušných hor na Klínovec. Pro mne to byl velký teplotní šok, dokonce napadl i první sníh, ale pěkný víkend v dobré partě a pěkně kilometry horské turistiky v nové lokalitě. 

V dalších týdnech jsem se věnoval turistice, v domácích Beskydech a rovněž školním povinnostem. Před půlkou listopadu bylo úplné babí léto, nedalo mi to, a tak vytáhl jsem opět bajka. Společně s Tomášem Lichým jsme pojezdili po trailech okolí Javorového a zavítali jsme i do bikeparku Bielsko Biale.

O víkendu jsem se vydal s rodiči na Slovensko, kde jsme si udělali pěknou túru na Malý a Velký Roszutec. Počasí vyšlo na jedničku, takže krásný sobotní den na Slovensku.  Blížící se prosinec a s ním spojené zkoušky a zápočty, znamenal méně času na horách, Ale i tak jsem si každé chvíle v Beskydech snažil užít a odpočinout si od rutiny učení.

Konec listopadu byl spojený s velkou akci mého partnera Kilpi. Na Ostravicí ve Wood aréně se konala beseda Kilpi Racing Týmu. A já se této akce mohl účastnit nejen jako divák, ale jako jeden z účastníků besedy, kde jsme vyprávěli o jednotlivých úspěších, zážitcích ambasadorů ze závodů a různých expedicí.

Přímo od učení na závody, tak by se dal popsat start na závodě Skialp Vertical Sachasport na Bíle v mém podání. V areálu Ski Bílá byl připravený závodní okruh na umělém sněhu a tak to bylo příjemné první seznámeni se sněhem v této sezóně. Po těsném souboji z toho bylo nakonec až 3.místo.

Na chvíli jsem hodil učeni za hlavu a vydal jsem se společně s dalšími členy Kilpi Racing Teamu a zaměstnanci na focení nové kolekce 2019/20. Fotili jsme v Rakouském středisku Nassfeld. Počasí nám moc nepřálo, ale nakonec se umoudřilo a bylo pěkné azuro. Vše pěkné jednou začíná a pak končí a tak to opět uteklo.

Doma na mne čekalo opět učení a postupně už přicházela opravdová zima. Před Vánocemi jsem měl už téměř vše hotovo a tak jsem Vánoční svátky trávil jak jinak než na horách. A jelikož opravdu nastoupila pěkná zima se spoustou krásného prašanu, tak jsem skialpinistickymi tůrami opravdu nešetřil.

Bylo to období kdy jsem byl téměř denně na skialpech a užíval si hor, sice sluníčko nebylo, ale to mi nevadí. Byly vynikající podmínky a každým dnem se lepšily. Chodil jsem za každých podmínek i když dole pršelo, tak nahoře už sněžilo a čekal tam na mne prašan. Ke konci roku dosáhla výška sněhu na Lysé hoře jednoho metrů a to tady v Beskydech několik sezón nebylo, takže snaha si to užít byla o to větší. Musím vyzdvihnout mé oblíbené produkty do tohoto počasí, které není moc přívětivé a tím je vrchní vrstva z materiálu Dermizak v podáni bundy Hastr a kalhot Lazzor

 Novoroční obleva mne nalákala vyzkoušet kolo venku, poblbnout na sněhu, ale to mne moc dlouho nebavilo a raději opět volím lyže. Je to sranda, ale má to svá ale …

Blížil se další závod a a to Buff Vertical na Lysou horu. Já měl posledni dvě zkoušky, které jsem úspěšně zvládnul a navíc v závodě z toho bylo opět slušné 3.místo. 

Lysá v tu dobu už měla kolem 2 metrů sněhu a zima jakou hodně dlouho nepamatujeme byla v plném proudu.  Po závodech jsem v sobotu a neděli pojezdil s Petrem Novákem, který byl z naších terénů a sněhových podmínek nadšený. Byl jsem rád, že jsem mohl s ním potrénovat a pokecat. Velmi pěkné dva dny ježdění v prašanu a slušné výškové metry.

A pořad chodím a užívám si už i slunečných dnů, které na Lysé mají své kouzlo. Obzvlášť když dole je nedýchatelně a limity prachu jsou x násobně překročeny a na vrcholu nad inverzní vrstvou nad mraky je nádherný slunečný den s ledovým čistým vzduchem.

Dalším závodem v rámci připravy byl skialp ve Velkých Karlovicích, kde se na pěkné členité trati na sjezdovce Razula a jejím okoli jel noční závod. V kterém jsem zvítězil.

Fotogalerie

#Kilpi#Kilpiracingteam#Milan Damek#skialp#trenink#zima

Previous Post

Next Post

Napsat komentář

Your email address will not be published / Required fields are marked *