Milan Damek

Zimní příprava

25.2.2023 admin admin 0 Comments

Zimní příprava pro mne začala kombinací skialpu a sjezdovek již koncem listopadu. Doma v česku podmínky ještě nebyly ideální, tak jsem se vydal na na rakouský ledovec Mölltal. Skvělých šest tréninkový dnů ve vysoké nadmořské výšce za proměnlivého podzimního počasí. Ráno  zábava na slalomkách a odpoledne objemový trénink na zavřených sjezdovkách a okrajem ledovce na skialpech.

Po návratu domů se začaly lepšit podmínky na lyže i v Beskydech. Pro trénink intenzity jsem zvolil i Skialp sprint na Bíle. Dva výstupy po turistické sjezdovce ke Zbojníkovi a  sjezdy po červené FIS dolů. Vybojoval jsem 2. místo. Trénink na lyžích jsem prokládal s trenažérem. S novým rokem přišla obleva a na lyže se moc už nedalo, tak zbýval jen trenažer.

Dlouho jsem neváhal a vydal jsem se opět do Rakouska. Tentokrát do Bad Gasteinu, kde jsme si s Lukasem Kaufmannem udělali kratší tréninkový kemp. Kombinovali jsme skialpy běžky a trenažer. Počasí bylo velmi proměnlivé, ale stále lepší než u nás. Celkem na skialpech 130 km a 13800 výškových metrů  a k tomu na běžkách 74 km. Vynikající příprava na naše velké cíle v sezńě 2023.

V Beskydech po návratu z Rakouska opět začala pořádná zima a tak nastaly ideální podmínky na Skimo trénink. Na Lysé hoře byly výborné sněhové podmínky. Od auta z parkoviště na lyžích. Délka a převýšení trasy, ideál na objemový trénink v kombinaci s časovou dostupností, LH je jasná volba. 

Doma jsem se dlouho neohřál a opět jsem se vydal do Rakouska. Tentokrát na KILPI focení zimní kolekce 23/24 do Nassfeldu. Skvělá akce, nádherné počasí a další příležitost na trénink ve vyšší nadmořské výšce. 

První sobotu v únoru byl KILPI Skialp Maraton na Lysé hoře, v týdnu jsem obhlédl podmínky a potrénoval vytrvalost. Zima byla úžasná, velké množství nového sněhu a tak i trať závodu byla mírně pozměněna. Na startu byla již tradiční konkurence v čele s Lukášem Olejníčkem a Oldou Kokoškem. Od startu jsem se snažil držet vepředu, abych neudělal nějakou chybu, ale hned po prvním krátkém sjezdu ve stoupání se mi odlepuje jeden pás. Nezbývá nic jiného, než výměna za nový. Kluky jsem ztratil z dohledu a začíná mi časovka a boj sám se sebou,

V půlce Lysé už opět kluky vidím, ale odlepuje se mi i druhý pás, pocity a mé emoce jsou napjaté, ale  nic nevzdávám a jdu full gas. Na Zimném už je mám opět na dohled, na kopci mám už Lukáše s Oldou v zádech. Ve sjezdu se vytvořila na čele dvojice. Já a Lukáš. Druhá Lysa je mírně taktická, vyčkávání kdo co předvede. Na vrcholu jsem o pár sekund dříve, ale ve sjezdu jsem neriskoval a Lukáš mi byl hnedka v patách. Začal mírně taktický boj. Lukáš útočí na rovinatější pasáží sjezdu, držím se zuby nehty a čekám na svou chvíli. ta přišla při bruslení do kopce. Vytvářím si malý náskok, poměrně nervózní situace, my full gas, kdo z koho a mezi námi závodníci o kolo zpátky. Všichni přežili a já si připsal těsnou výhru v nádherně dramatickém závodě. 

Bylo to potvrzení kvalitní zimní přípravy a také celá zimní příprava byla skvělým testem materiálu. Zejména oblečení KILPI a skialpových lyží AUGMENT od HYRASPORT.

#HyraSport#Kilpi#Kilpiracingteam#Nassfeld

Previous Post

Next Post

Napsat komentář

Your email address will not be published / Required fields are marked *