Milan Damek

Další 3 etapáky za mnou

7.8.2016 admin admin 0 Comments

V červnu a červenci jsem jel 3 etapové závody. Některé byly úspěšné a některé méně. Tak už to bývá  a v následujícím článku přiblížim průběh těchto závodů.

Beskidy MTB Trophy 2016

Premierá na tomhle etapovém závodě, teměř v domácím prostředi Beskdy a hned na  jubilejním 10. ročníku. První etapa byla napůl česká a s týmovým kolegou Michalem Kaněrou jsme začali diktovat tempo od prvního kopce. Michal pod vrchem odjel sám a já jel na druhém místě s německým závodníkem. V druhém kopci se nic neměnilo a jelo se dál ostře. Na vrcholu Velké Čantorie byla mlha že nebylo nic vidět. Na to jsem ve sjezdu doplatil a následnou výměnou jsem se propadl zhruba na 10.místo. Druhou výměnu komplikovaly problémy s osou a rázem jsem byl kolem 20.místa. Jel jsem co to dalo a v cíli to bylo nakonec slušné 4.místo. Druhá etapa měla podobný průběh tempo jsme opět diktovali. V největším kopci mi trošku došlo a propadl jsem se na 5.místo. To jsem udržel až do cíle. Třetí etapa vedla na Velkou Raču, průběh byl podobný jako v předchozích dnech bohužel já doplatil jako den první na defekty. V poslední 4.etapě jsem za to vzal hned od startu a vybudoval si slušný náskok. Od skupiny pronásledovatelů jsem se vzdaloval, ale bohužel jsem chytl pomalý defekt, který jsem bohužel musel vyměnit. Při mém štěstí jsem po chvíli v jednom kamenitém sjezdu cvakl a při opravě mi zůstala osa v ruce a závod pro mne tím skončil. Nebylo to moc úspěšné, ale výkon tam byl.

Alpen tour 2016

Na Alpenturu jsem již několikrát startoval, tak jsem tušil do čeho jdu. Pozměněné pořadí etap bylo zajímavé a vzhledem k počasí, které mne v první etapě trošku zaskočilo a vymrznul jsem jak nikdy ty další dny byly za odměnu. Oproti předchozí etapákum jsem se trápil a moc mi to nejelo. Byl to boj o nějaký UCI bodík do posledního dne. Bohužel se mi nepodařilo získat ani bod, ale rozhodně to byla kvalitní porce závodních kilometrů, které zužitkuji v dalším průběhu sezóny.

MTB Trilogy

Závod který se snaží o propojeni endura a xcm, mnohdy až extrémní pasáže na pevné kola a v opačném případě pro enduristy nezáživné pasáže, které je nebaví. Závod se jede v krásné přírodě, na opravdu pěkných trailech. V závodě se mi moc nedařilo, v prologu jsem doplatil na nasazeni mezi hobby jezdce. Druhá etapa byla slušná, ale 5km před cílem mne vyřadil z boje o 2.místo defekt. Byla to smůla, ale i tak to byl posun na 3.místo absolutně a velmi slušná výchozí pozice do dalších dnů. Třetí etapa byla pro mne poslední cca po 20 km jsem po namotáni přehazovačky a následných poruchách na kole ze závodu odstoupil. Takže z toho nebylo nic jenom trápeni 3 dny a pak cesta domů.

 

 

 

 

Previous Post

Next Post

Napsat komentář

Your email address will not be published / Required fields are marked *