Milan Damek

Redbull Dolomitenmann 2015

16.9.2015 admin admin 0 Comments

IMG_3258V sobotu 12.září jsem se zúčastnil s týmem BNG team nejprestižnějšího štafetového závodu světa a to Redbull Dolomitenmann. Startovali jsem ve stejném složení jako loni a letos na Adrenalin cupu. Tedy běh Tomáš lichý, paragliding Filip Bušo, mtb já a finišmen na kajaku Fili Hric.

 

Do Lienzu jsme přijeli ve čtvrtek podvečer. Celkem mne znervózňoval pohled na vrcholky které byly byly pokryty sněhem. Naštěstí to nebylo tak hrozné a v pátek při tréninku v nejvyšším bodě trasy bylo kolem 8°C. Trať mtb se o pár kilometru prodloužila jinak zůstala nezměněná.

 

IMG_3259V sobotu byl start běžcův 10 hodin z náměstí. Já se byl podívat kousek za Amlachem, kde se nabíhá do kopce. Již na rovině se odpojila pětice rychlíku. Za ní běželo hlavní grupeto i s Tomášem. Sleduji situaci na prvním mezičase a Tomáš byl v TOP20. Tím končím sledování průběhu závodu a chystám se na svou část. Rozjel jsme se jen z lehka jelikož nemá cenu to přehánět a pak vytuhnout při čekáni na předávku. Filip bohužel neměl svůj den, jelikož si zamotal šňůry, ale to se stává i větším borců.  Přebírám štafetu a vyrážím pod první kopec, první kilometry jsou po rovině a dost do rychla. Nemá cenu nic přepálit, jelikož stoupání je přes hodinu dřiny. V prvním kopci jedu své tempo nikdo přede mnou nikdo zamnou. Pod vrcholem prvního stoupání a krátkým sjezdem začinam dojíždět první lidi a další jsou napohled. Po krátkém sjezdíku následuje druhý kopec a ten hlavní. Dojíždím skupiny a snažím se co nejdříve odjet abych mohl jet své tempo. V půlce mne dojíždí nějaký letec snažil jsem se háknout, ale tempo bylo příliš vysoké. Do závěrečného výběhu ještě dojíždím pár jezdců a plazím se borůvčím nahoru. Na vrcholu předjíždím další dva. Vypadá to asi na poslední. Ve sjezdu nijak neriskuji, ale dojel jsem si tříčlennou skupinu na dohled a to znamenalo do posledních kilometru, které se vlnily jet naplno na rovině dojíždím skupinu a přední vlaje ještě jeden. Na nic nečekám a jedu po něm. Chtěl jsem předat z té skupiny na prvním místě což se mi v pohodě podařilo a Filip měl na vodě prostor vyrazit k svému excelentnímu výkonu na prázdné trati. Celkově jsme obsadili 22.místo, což v nabíté konkurenci nebylo vůbec špatné!

 

 

Previous Post

Next Post

Napsat komentář

Your email address will not be published / Required fields are marked *