Milan Damek

Výsledky sezóny MTB 2015

16.10.2015 admin admin 0 Comments

Milan Damek – Nilfisk ALTO pro cycling

Sezóna 2015 byla moje první v kategorii Elite a v novém týmu Nilfisk ALTO pro cycling. Podařilo se mi vyjet potřebné body v rankingu UCI a startovat na závodě Světového poháru v Novém Městě na Moravě. Bodoval jsem v rozdílných disciplínách, v etapových závodech, Cross Country i eliminátoru a jsem na 786 místě MTB rankingu UCI s 27 body. Absolvoval jsem tři etapové závody kategorie UCI S1 a S2. Startoval jsem i na kratších bikemaratónech, kde jsem měl několik pódiových umístění a v závodech seriálu „Kolo pro život“, kde jsem si udržel první startovní vlnu pro příští ročník. Mezi úspěchy patří i zisk Akademického titulu s týmem extrémních štafet na závodě Bobr Cup 2015, který jsme získali již potřetí.

XCO (Cross Country Olympic)

V XCO Chachar_XCjsem startoval na závodě Světového poháru v Novém Městě na Moravě, kde jsem dojel na 125. Místě. Na závodě UCI kategorie HC v polské Jeleni Hoře, jsem dojel na 17.místě a získal 9 bodů do rankingu UCI. Dobrý výsledek jsem zajel i na závodě Slovenského poháru v Ružomberku, kde jsem byl na 2.místě. V Českém poháru jsem startoval jen na dvou závodech kategorie C1 kde jsem byl 37. Na MČR v Kutné Hoře jsem obsadil 16. místo v kategorii Elite. Na závodech UCI C1 v Premantuře jsem byl na 29. místě a v Grazu na 19.místě.

XCS (Cross Country Stage Race)

Alpen_TT2Na jaře jsem v rámci přípravy jel etapový závod Salcano-Vojvodina kategorie UCI S2 v Srbsku kde jsem byl na 25 místě a bodoval do rankingu UCI. Na prestižním etapovém závodě Alpen Tour – Trophy kategorie UCI S1 v rakouském Schladmingu jsem v silné konkurenci obsadil 57. místo. Nejlepšího výsledku jsem dosáhl na jubilejním 10. ročníku etapového závodu VAUDE Trans Schwarzwald kategorie UCI S2, kde jsem v silné konkurenci zajel 18. místo a získal 13 bodů do rankingu UCI.

XCE (Cross Country Eliminátor)

Letos mne provázely v této disciplíně technické problémy. Po dobře rozjeté rozjížďce jsem nedokončil závod v rakouském Obertraunu. Na MČR v Kutné Hoře po technických problémech s přehazovačkou a kolizi se soupeři jsem skončil v čtvrtfinále na 9. místě. Na závodě v Košicích kategorie UCI C3 jsem vyhrál malé finále a obsadil 5. místo a bod do rankingu UCI.

XCM (Bikemaratony)

Chachar_XCMBikemarathony XCM a kratší závody XCP jsem absolvoval jen doplňkově a to zejména místní závody a pak dva závody seriálu KPŽ.. Podařilo se mi již pošesté v řadě zvítězit na závodě Porubajk a na pódiová místa jsem se dostal i na závodech Premantura Rocky Trail (7.místo), Ostravský Chachar (5.místo), Bike Čeladná (2.místo), Bílanský bikemaraton (1.místo). V seriálu Kolo pro život jsem startoval na Karlštejně a Oderské Mlýnici a byl jsem na 9. a 8. místě v absolutním pořadí.

Extrémní štafety

IMG_3387V letošním roce jsem absolvoval závody extrémních štafet v amatérském týmu vysokoškoláků BNG Team společně s běžcem Tomášem Lichým, paraglidistou Filipem Bušem a kajakářem Filipem Hricem. Obhájili jsme již potřetí v řadě Akademický titul na MČR extrémních štafet na závodě Bobr Cup. Na Arenalincupu jsme obsadili 6. místo a na závodě Red Bull Dolomitenmann jsme byli na 22. místě celkově.