Milan Damek

Playtika Epic Israel

6.10.2016 admin admin 0 Comments

Večeře

Tento etapák byl velkou výzvou a motivací na celou sezónu. Rok utíkal jako voda a odlet do Izraele se blížil. Ještě v sobotu jsem stal na startu závodu v Mikulově. Poté honem domu, vše zabalit a doladit poslední detaily. Brzy ráno jsme vyrazili s tátou na letiště do Prahy. Na letišti byly celkem přísné kontroly, ale vše probíhá dle plánu a odlétáme bez zpoždění. Za necelé čtyři hodiny jsme v cílové destinaci a tou je Tel Aviv. Vstupní kontrola byla velmi rychlá a tak jsme jen chvíli čekali než vyloží zavazadla a poté jsme nabrali směr hotel. Na hotelu se potkáváme  s prvními závodníky včetně Jirky Nováka.

Old JaffaVyrážímeV pondělí je v plánu výlet s průvodcem do OLD JAFFA a Tel Aviv. Nejprve se představíme celá skupina účastníku, která je velmi pestrá. Jen například Jižní Afrika, Portugalsko, Německo a další. Prohlídka Old Jaffa je zdlouhavá, náš průvodce bere velmi odborně historii tak se pomalu s ňumim vytrácíme a děláme si svou exkurzi. Odpoledne přiletěl Hans a vyjeli jsme na krátké protočení nohou. Program pokračoval večeří na pláží a pak už jen vyrazit spát a ráno brzy na kolo.

Hans říka že bude 1Posun času byl pouze 1hodina dopředu, ale když vyjíždíte na trénink českého času 5:15 tak to první dny je celkem nezvyk. Takže hoďka na lačno po místních stezkách, kde se to hemžilo sportovci. Minimálně stovky běžců a cyklistu, to se opravdu jen tak nevidí. Po příjezdu na hotel rychle sprcha, snídaně a odjezd na další výlet. Dnes to bylo hlavní město Jerusalem a Dead Sea. Zde se to hemží policisty a vojáky. Spousty věřících a turistu, zde procházejí zdejší chrámy. Určitě vše zajímavé, ale více se těším na Mrtvé moře. Odpoledne tam přijíždíme a jdeme se podívat na ten zázrak, zda opravdu nás bude plavemnadnášet. Ano, opravdu nadnáší a místní šedé bahno je zde v oblibě tak jako správní bajkeři hurá na něj. Sluníčko doslova peklo, takže vynikající čas na to se válet na pláži. Pak už jen cesta na hotel a večer jsme vyrazili do Old Jaffa na večeří. Unavení jak po pořádně dlouhé etapě, ale stálo to za to.

Hotel GalilionDen třetí středa, ráno jsme opět vyrazili na kolo. Poté jsme měli vyrazit na výlet, ale raději jsme vyjeli přímo do závodní „vesnice“ Hotelu Galilion. Přichystáme kola a odpočíváme na zítřejší závod. S otevřením Race office se vydávám na prezentaci. Tam se potkávám se svým týmovým parťákem pro tento závod a tím je Izraelský bajker Noam Straschnow. Vše se zdá být OK, takže jen doladit kolo, dat číslo a ráno na start.

aa tak ketrýPrvní závodní den byl start v 7ráno místního času. Čekalo nás 95km a 1430metr výškových. Po startu bylo volnější tempo, jak začal kopec tak se začalo stupňovat a začaly se vytvářet skupinky. Výjezd byl mnohdy technicky náročný jelikož vedl velmi kamenitými cestičkami asi jsem pochopil kde hledají stavitele inspiraci na „rock garden“ sekce. Hold zde to mají přírodní. Na kopci najíždíme na traily. A to stálo opravdu zato. Bohužel Noam měl pád, naštěstí byl v pohodě a pokračoval dále. tak trochu zvolníme tempo a jedeme více na jistotu, ale i tak super bajkováni, které se jen tak nevidí. Závěrečných 20km je spíše po rovině tak jedeme co to dá a v cíli je z toho slušné 9.místo.

HopáDen druhý je nejdelší etapa měřící 110 km a nastoupat se má 1700 metrů. Start téměř za tmy v 6:30.  Noam říká ráno že cílem je udržet TOP 10. Což byla výzva, po startu jdu do uniku, bohužel jsem nechal Noama mezi první dvojici a balíkem, po chvíli na něj čekám a pak už společně se vydáváme pronásledovat vedoucí dvojici. Na 12 kiláku mi začíná z předního kola prskat tmel. Celkem mne to rozhodilo, ale zafungovala týmová práce a Noam opravuje díru po trnu pomoci knotu a já chystám bombičku. Vše velmi rychle aa vodahotovo a jsme schopni vyrazit v ten moment když přijíždí skupina favoritů. Dnešní etapa byla velmi fyzický náročná, jelikož vedla téměř polopouští a místní výjezdy byly dosti výživné. Vyhýbáme se dalším komplikacím a jedeme dál. Posledních 30km po rovině bylo opravdu na morálku. Silicí vítr to nedělal vůbec lehčí ba naopak dotahujeme se na Švýcary a posouváme se na 7.místo jak v etapě tak průběžně. Takže cíl byl splněn i přes malou komplikaci.

FinishersDen třetí aneb 56 km a 1500 výškových metrů. Hned od startu se jede vysoké tempo cca na 10 km začínají traily a super bajkovani, nádherné výhledy při východu slunce opravdu úžasné. Jede se mi dobře, Noam jede co to dá, ale únava je znát. Snažím se mu pomoci jak to jde, ale hlavním naším cílem je dojet v pořádku do cíle. Velmi pěkná a technicky náročnější etapa měla mnoho nástrah a nám se bez komplikaci podařilo dostat do cíle. Dnes to bylo také v TOP TEN a to konkrétně 10. místo. Celkově jsme ztratili jednu pozici, ale 8.místo je velmi pěkné a vynikající výsledek. A ještě jednou moc díky Noamovi, že to se mnou zvládl a celému týmu DT SWISS Izrael za zázemí na tomto závodě  Byl to závod, který jsem si užil a doufám že se zde někdy vrátím, jelikož zde bylo spoustu skvělých lidí a velmi dobra atmosféra a celá organizace závodu byla na velmi vysoké úrovní. Chci poděkovat¨ i pořadatelům, za pozvání a péči, kterou nám celý pobyt věnovali.

Také bych chtěl poděkovat svému týmu Nilfisk pro cycling, že mi umožnil zde startovat a musím vyzdvihnout některé produkty jako například iontový nápoj PERFORMANCE SETE a gely MALTO SHOT od firmy ETHICSPORT, protože výživa u těchto závodu je velmi důležitá. Taktéž je důležitá ochrana před sluncem kde již několik let spolupracuji s firmou SPORTIQUE a při tomto závodě jsem využíval k regeneraci a během výkonu tyto produkty: ELEMENTS – krém na ochranu před sluncem a k udržení tělesné teploty, CENTURY RIDING CREAM – ochranný krém na namáhána místa a k regeneraci MUSCLE GEL. Při závodech hraji roli i maličkosti tak věřím že tyhle maličkosti právě mi pomohly.