Milan Damek

Vaude Trans Schwarzwald

17.8.2015 admin admin 0 Comments

V uplynulých dnech jsem se účastnil 10. ročníku etapového závodu Vaude Trans Schwarzwald, který byl kategorie UCI S2. Závodní porce byla velmi náročná v pěti dnech mne čekalo 424km a nastoupat 10680 metru výškových.
První etapa byla kilometrově nejdelší a to 117km a 2340 výškových metru. Odehrávala se za velkého vedra což vyžadovalo co nejvíce pít během této etapy jsem doslova trpěl, jelikož do občerstvovacích stanic jsme bohužel vždy už dojížděl nasuchu. Ze začátku to nevypadalo moc dobře, ale pak se ukázalo že spousta jezdců neodhadla tempo a napálila to a pak jim došlo, takže v cíli 17.místo.
Druhá etapa měřila 78km a převýšeni bylo téměř totožné s prvním dnem a to 2320 metrů. Po startu jsem se držel v první skupině, bohužel jsem neznal trať a přišlo zúženi na mostek a naděleni peletonu. V danou chvíli jsem byl na nejhorším možném místě a to na konci. Vytvořila se skupina, ale po chvíli dojíždíme lídra závodu, který měnil defekt, zapojil se do naší skupiny po prvním sjezdu už to byla jen čtveřice. Přejel jsem sními jeden brdek a v dalším jsem už raději jel za své a propracovával se dál dopředu v cíli to bylo 23. místo.
Den nr. 3. nevypadal vůbec dobře byl jsem unaveny nohy bolely a čekalo mne 86km a 2400 výškových. Nakonec to nebylo nejhorší, oprati prvním dnům jsem byl v první skupině do půlky závodu, poté mi začalo docházet a od třetí depa jsem počítal snad každý metr do cíle 25. místo.
Den čtvrtý, poměrně rychlá trať a bohužel jsem se neudržel prvních skupin a v zadních nikdo moc nechtěl jet, hlídal jsem si soupeře na celkové pořadí, v posledních kilometrech jsem si začali nastupovat a do cíle jsme skupinu doslova rozprášil a bylo z toho 22. místo.
Závěrečná etapa nr. 5, to byl opravdový bonbónek nakonec. Na startu kolem 10°C a déšť v cíli kolem 7°C. Do poslední etapy jsem dal veškerou energii a jel úplně co to dá. Jel jsem v hlavní skupině favoritu 50km. Nebylo to nic jednoduchého samá voda, bahno. Vše strašně klouzalo a tempo bylo vysoké. Do cíle jsem dojel na 19. místě a potvrdil jsem celkovou vyrovnanost výsledku. V celkovém pořadí jsem obsadil 18. místo a připsal si 13 UCI bodů.

Previous Post

Next Post

Napsat komentář

Your email address will not be published / Required fields are marked *