Milan Damek

Zhodnocení sezóny 2016

8.11.2016 admin admin 0 Comments

V sezóně 2016 jsem byl členem elite týmu Nilfisk pro cycling. Prioritami týmu byl nový seriál bikemaratónů Mercedes Benz BIKE CUP, bikemaratony a etapové závody. V seriálu Mercedes Benz BIKE CUP jsem plnil týmové povinnosti a pomohl k prvenství týmu Nilfisk pro cycling v týmové soutěži a v jednotlivcích jsem se umístil na třetím místě. Zúčastnil jsem se šesti etapových závodů a na etapových závodech BeMC ( UCI S1) a Playtika Epic Israel ( UCI S2) jsem vyjel 47 UCI bodů. Jsem nyní na 672 místě MTB rankingu UCI .Startoval jsem i na bikemaratónech, kde jsem měl několik pódiových umístění a doplňkově i na závodech XCO a závodech seriálu Kolo pro život. Mezi úspěchy patří i zisk pódiových umístění na závodech extremních štafet a čtvrté místo na mistrovství republiky v závodě do vrchu.

jk_20160917_red_bull_elements_0009

XCO (Cross Country Olympic)

V XCO jsem startoval v rámci přípravy mezi etapovými závody a bikemaratóny a jel jsem proto méně závodů XCO než v uplynulých sezónách. Na závodě Rocky Trails Premantura UCI C1 jsem byl na 34. místě a v Peci pod Sněžkou ( UCI S1) na 17. místě. Na obnoveném mistrovství ČR v závodě do vrchu „Up-Hill“ v Peci pod Sněžkou jsem obsadil 4. místo.

img_6909img_6559

XCS (Cross Country Stage Race)

V letošním roce jsem se účastnil šesti etapových závodů. Startoval jsem na Belgian Mountainbike Challenge BeMC ( UCI S1) kde jsem v silné konkurenci i přes nepřízeň řady defektů vyjel 12.bodů UCI za 23.místo v kategorii elite. Na etapovém závodě Beskidy MTB Trophy jsem solidně rozjetý závod nedojel díky neopravitelné technické závadě v poslední etapě , ale i tak jsem vyhrál soutěž měřených technických segmentů STRAVA CUP. Na prestižním etapovém závodě Alpen Tour – Trophy kategorie UCI S1 v rakouském Schladmingu jsem v silné konkurenci obsadil 36. místo. Na etapovém MTB Trilogy jsem pro technickou závadu v druhé etapě nedojel. V závodě Horal tour jsem byl na 4.místě. Nejlepšího výsledku jsem dosáhl na etapového závodu Playtika Epic Israel kategorie UCI S2, kde jsem s izraelským kolegou (Noam Straschnow)  obsadil  8. místo a získal 35 bodů do rankingu UCI.

img_5983

XCM (Bikemaratony)

Bikemarathony XCM a kratší závody XCP byly letos týmovou prioritou a hlavní byl seriál Mercedes Benz BIKE CUP, kde jsem celkově skončil třetí a pomohl jsem týmu Nilfisk pro cycling k celkovému vítězství v tomto novém seriálu bikemaratonů. Nejhodnotnější výsledek jsem dosáhl na závodě v Harrachově, kde jsem na extrémní trati ( 150 km/5000 m převýšení) obsadil třetí místo za olympionikem Janem Škarnitzlem a Ondrou Fojtíkem. Na mistrovství republiky v XCM jsem s technickými problémy v silné konkurenci dojel na 17. místě. Na Akademickém mistrovství ČR v Bikemarathonu jsem dojel na 4. místě, když jsem dotáhl vedoucí skupinku do cíle, ale ve spurtu to na medaili nevyšlo. Doplňkově jsem startoval i na závodech seriálu KPŽ, kde jsem nejlépe dojel na 12. místě v Chrudimi. Na pódiová místa jsem se dostal i na závodech Premantura Rocky Trail ( 6.místo), Ostravský Chachar ( 2.místo), Jezernické viadukty (1.místo).img_6547

Extrémní štafety

V letošním roce jsem absolvoval závody extrémních štafet v amatérském týmu Technika Brno a Pure Coco a při všech závodech jsme se dostali na podium. Na Adrenalin cupu jsme obsadili 2. místo a na závodě Red Bull Dolomitenmann jsme byli na pódiovém 5. místě v amatérech a na Red Bull Elements ve francouzském Taloires na 5. místě v absolutním pořadí.img_7037