Milan Damek

Výsledky za sezónu 2014

12.3.2015 milan 0 Comments

Výsledky sezóny MTB 2014

Milan Damek – Caffenannini.cz Cycling MTB team

1

Sezona 2014 byla moje poslední v kategorii Elite do 23 let a proto jsem se zaměřil na vypracování dobré pozice pro přechod mezi Elitu v příštím roce. Podařilo se mi vyjet potřebné body v rankingu UCI, aby jsem mohl startovat na závodech Světového poháru 2015. Přitom jsem dokázal bodovat v rozdílných disciplínách, v etapovém závodě, Cross Country i eliminátoru a jsem na 804 místě MTB rankingu UCI s 21 body. Startoval jsem i v závodech seriálu „Kolo pro život“, kde jsem si vyjel mistrovskou třídu a získal body pro první startovní vlnu v příštím ročníku. Mezi úspěchy patří i 3. místo v Akademickém MČR XCO v Liberci a obhajoba Akademického titulu s týmem extrémních štafet na závodě Bobr Cup 2014.

 

XCO (Cross Country Olympic)

V XCO se mi podařilo bodovat na závodě UCI C2 v rakouském Ottenschlagu, kde jsem dojel na 7.místě a získal 6 bodů do rankingu UCI. Dobrý výsledek jsem zajel i na závodě Slovenského poháru na Donovalech, kde jsem byl na 4.místě. V Českém poháru jsem startoval jen na dvou závodech z důvodů termínové kolize s jinými závody a proto celkové pořadí nebylo lepší než 52.místo celkově a 19. v kategorii U23. Na Akademickém MČR XCO v Liberci jsem získal bronzovou medaili.

2XCS (Cross Country Stage Race)

Startoval jsem na prestižním etapovém závodě Alpen Tour – Trophy zařazeném do kategorie UCI S1 v rakouském Schladmingu. V kategorii Elite jsem obsadil 22.místo v celkové klasifikaci a získal 13 bodů do rankingu UCI.

 

XCE (Cross Country Eliminátor)

Letos moje nejúspěšnější disciplína, kde jsem se na Mistrovství ČR XCE v Praze probojoval do finále. Za 4 místo jsem bral 2 body do rankingu UCI. V Českém poháru XCE jsem obsadil celkově 7.místo se 100 body, přitom jsem startoval jen na dvou ze tří závodů Českého poháru XCE. Bodoval jsem na závodě v Bedřichově kde jsem byl na 6.místě a na MČR XCE v Praze. Dalším mým úspěchem bylo i vítězství v časovce do vrchu Vlkolínský drapák na Slovensku.

3XCC ( Short Track)

V této v Evropě nové disciplíně se mi podařilo zajet 2.místo na Night Race v Novém Městě na Moravě a na závodě Kellys Bikeranch v Praze jsem dojel na 6. Místě. Za kvalitní výsledek lze považovat i 15 místo na Short Tracku v polské Jeleni Goře ve velmi silné konkurenci na závodech Grand Prix Lang Team UCI C1.

 

Bikemaratony

Bikemarathony XCM a kratší závody XCP jsem absolvoval jen doplňkově a to zejména místní závody a pak závody seriálu KPŽ.. Podařilo se mi již popáté v řadě zvítězit na závodě Porubajk a pódiová pátá místa jsem bral na závodech Ostravský Chachar, Okololo Ostravy, Bike Čeladná, Bike Valachy i Bike Vysočina. Třetí jsem byl na Jezernických viaduktech. V seriálu Kolo pro život jsem se propracoval ze zadních startovních pozic na 18.místo v Koutech a 16.místa na Karlštejně a v Odrách. Získal jsem mistrovskou třídu s koeficientem 72,6 bodů a pro sezonu 2015 můžu v KPŽ startovat z prvního startovního bloku, což je předpoklad pro dobré umístění.

 Extrémní štafety

V letošním roce jsem absolvoval závody extrémních štafet v amatérském týmu vysokoškoláků BNG Team společně s běžcem Tomášem Lichým, paraglidistou Filipem Bušem a kajakářem Filipem Hricem. Obhájili jsme Akademický titul na MČR extrémních štafet na závodě Bobr Cup. Obhájili jsme i vítězství na závodě Katusha. Na Arenalincupu jsme se posunuli na 5. místo a na závodě Red Bull Dolomitenmann jsme byli na 7. místě mezi amatéry a 20 celkově.

Valachy Tour

Součástí přípravy byl i letos seriál závodů Valachy Tour ve Velkých Karlovicích, kde se mi podařilo zvítězit v Duatlonu. Na závodě xterra Valachy Man jsem obsadil 6.místo, když jsem měl druhý nejrychlejší čas na úseku MTB. Celkově jsem se opět dostal do Topten serialu Valachy Tour.

Milan Damek výsledky 2014

 

 

milan

Previous Post

Next Post

Napsat komentář

Your email address will not be published / Required fields are marked *