Milan Damek

Světový pohár NMnM

30.5.2015 admin admin 0 Comments

O víkendu 23. -24. května se v Novém Městě na Moravě jel první závod světového poháru horských kol 2015. Zdejší okruh je hodnocen jako jeden z nejlepších na světě a důkazem je, že vyhrál 3 krát v řadě anketu o nejlepší podnik seriálu.

Snažil jsem se na tento závod co nejlépe připravit, jak po technické tak fyzické stránce. První trénink na trati jsem absolvoval 12. května. Zaměřil jsem se na najetí stopy na vyhlášených secích, jakou jsou Mitas Choice, AC/DC a ROCK N´ ROLL. Nutno podotknout že bylo krásně a sucho. S blížícím dnem závodu jsem sledoval předpověď počasí a doufal, že trať bude co nejsušší. Týden před závodem, byla předpověď jasná. Bude pršet a chladno.

Do místa dění jsem dorazil v pátek a tudíž jsem vynechal čtvrteční trénink, kdy už většina trénovala. Trať za mokra vypadala úplně jinak, největší problémy mi dělaly mokré výjezdy. Na trati jsem strávil cca 2 hodiny. V sobotu jsem na trať jen nakoukl, projel 2 rundy a šetřil síly na neděli.

Neděle 14:15 doba startu, při rozjížděni bylo poměrně chladno, pořád jakoby chtělo poprchávat i přesto do Vysočina arény dorazily tisíce diváků. V 14:00 začalo řazení na start před zaplněnými tribunami. 149 závodníku z 33 státu se seřadilo na startu a mohlo se startovat. Od startu se jelo na maximum, každý chtěl co nejvíc dopředu. Vynikající diváci hnali všechny dopředu. Byla to opravdu neskutečna atmosféra. Obsadil jsem nakonec 125. místo.

S výkonem jsem poměrně spokojený, vyvaroval jsem se větších chyb a snažil se podat co nejlepší výkon. Na první svěťák se to dalo. Na závěr všem díky za podporu. Atmosféra byla opravdu neskutečná!

 

 

Previous Post

Next Post

Napsat komentář

Your email address will not be published / Required fields are marked *