Milan Damek

Ohlédnutí za sezónu 2020

9.10.2020 admin admin 0 Comments

Letošní sezóna MTB byla zcela jiná než ty minulé a než jsem měl v plánu. Vše začalo, nezačalo o velikonocích zrušeným závodem extrémních štafet Liptov Ride, který je pro mne již několik sezón předělem mezi lyžemi a kolem. Hranice byly zavřené a bikové závody v kalendáři se rušily jeden za druhým a přesouvaly se do léta, na podzim a nebo rovnou na další rok jako Olympiáda. Velmi mi chyběl i tradiční jarní trénink s kamarády na Sardinii a místo toho jsem si musel přivydělat brigádou na sezonu, když mi všechny domluvené akce a většina podpory padla. Denně jsem brzy ráno vstával a makal, pak vyrážel na trénink. Bohužel jsem neměl dobré možnosti regenerace, když většina aktivit byla omezena a přetrénoval jsem se, tak že jsem musel pár týdnů zcela vypustit.

Kalendář byl pro letošní rok velmi nahuštěný a hodně jiný než jsem byl zvykly. Vynechat jsem musel téměř všechny závody v zahraničí, většinou z důvodu zrušení ročníku 2020. Prvním byl belgický etapák  BeMC a Alpen Tour Trophy ve Schaldmingu. V létě dostal stopku i Epic Israel. V České Republice se závody rozběhly již začátkem června, jenže mne postihl tréninkový výpadek a velmi slušná forma po zimě byla rázem fuč. Do závodního kolotoče jsem naskočil koncem června na Českém poháru v Mostě. Výsledkově to byl velký propadák, ještě horší to bylo na dalším kratším závodě.

Nezbývalo nic jiného než poctivě trénovat a doufat že se vše začne vracet do nějakého standardního výkonu. To pomalu začalo přicházet začátkem července. Na Drásalovi z toho bylo v cíli 7.místo a hlavně dobrý pocit z jízdy. Blížilo se mistrovství České Republiky v bike maratónu na Dolní Moravě. Nic jsem nepodceňoval a trať si byl předem projet s Ádlikem a Jobrem. Opravdu to bylo výživné projetí a bylo jasné, že v závodě to bude pořádný kus práce. V den závodu to také nebylo nejhorší, ale stále tam ještě něco chybělo. V cíli i tak z toho bylo slušné 13.místo v konkurencí nejlepších XCM a XCO jezdců z ČR, jako Ondřej Cink, Jarolav Kulhavý, Martin Stošek, Kristián Hynek a další ….

Mistrák byl zlomový bod od kterého to šlo téměř co závod výkonnostně nahoru. Závody mne neskutečně bavily, i když to byla někdy neskutečná dřina. Díky zvláštní sezóně jsem poprvé startoval na řadě významných domácích závodech. Silesia bike marathon, to byl téměř domácí závod a bylo z toho 6.místo. Hodně mne bavil Malevil cup, kde jsem v silné konkurenci i skrze tvrdý pád po startu bral pěkné 8.místo. Na zkráceném Šela bike maratónu jsem byl velmi silný a aktivní. V cíli jsem bral 5.místo. 

Následoval již tradiční Red Bull Dolomitenmann s týmem ASS Brno. Tým vedeny Rudim a vše kolem je vždy skvělé. Můj tým bral 6.místo v amatérech, ale atmosférou závodu s rouškami na startu a bez tradičního davu diváku to nebyl prostě Dolomiťák jak znám. I tak jsem si tento závod užil a podal slušný výkon.

Finálový závod Českého poháru v Harrachově mám velmi rád a letos se mi jelo opět skvěle, nechybělo moc a mohla to byt bedna. I tak to bylo pódium a brambora. Sezónu jsem zakončil opět bramborou na Nova cupu v Mikulově. Má výkonnost na konci sezóny byla skvělá, jezdil jsem dost aktivně i když sem tam jsem udělal nějaké chyby. Tak je zapotřebí zapracovat na technice, taktice a celkově se ještě o kousíček posunout. 

Zatím stále jezdím v rodinném týmu a mým největším partnerem byl český výrobce sportovního oblečení KILPI, jsem velmi rád že mám tu možnost se podílet na vývoji a testováni produktů nejen na kolo. Dalším mým dlouholetým partnerem je sportovní kosmetika značky SPORTIQUE. Děkuji všem za podporu v uplynulé sezóně a doufám že v dnešní složíte době uvidíme světlo na konci tunelu … Tak nezbýva nic jiného než trénovat, doufat a těšit se na sezónu 2021!!!

#českypohar#Kilpi#Kilpiracingteam#Milan Damek#MTBS

Previous Post

Next Post

Napsat komentář

Your email address will not be published / Required fields are marked *