Milan Damek

Kemp v Benidormu historii

20.3.2016 admin admin 0 Comments

Den se dnem se sešel a měsíc utekl jak voda. Tak by se dál shrnout kemp v jedné větě, ale tak jednoduché to určitě nebude. Vyrazili jsem pod vedením šéfa týmu Honzy Hrušky na pobřeží Costa Blanca do provincie Alicante, konkrétně do města IMG_5379Benidorm. Benidorm nejvíce mrakodrapu po americkém New Yorku. Podobně vypadaly i naše tréninky. Málo který měl převýšení méně než 2000 metrů výškových a běžně bylo i 2400. Ne tohle není převýšeni za 200 km, ale cca za 120km. Terény pro trénink jsou zde opravdu vynikající, asi to nebude jen mé zdání, jelikož důkazem jsou davy profíku, které zde trénuji jak jsem psal již v minulém reportu. Řidiči se chovají k cyklistům velmi slušně a přesně jak jim určuji dopravní značky.

Jelikož jsem jel do téhle oblasti poprvé nevěděl jsem pořádně co si sbalit, takže jsem sbalil i dost teplé oblečení. To bylo zbytečné, protože stačily návleky a vestička s pláštěnkou do sjezdu. Už vůbec jsem nevěřil že v únoru budu jezdit krátký krátký. Naštěstí jsem měl Sportique ELEMENST CREAM, který má pomáhat chránit před chladem i sluncem. Takže jsem se nespálil, ale pěkně opálil jak na kole tak na pláži, kde jsme po tréninku pravidelně IMG_5374chodili. Z apartmánu jsme vystrčili nos a byli na pláží což byla opravdová pecka. Ranní klus na rozcvičku po promenádě a pak samotná rozcvička na pláží. Kdo nezažil nepochopí …

Nejoblíbenější kopec byl Coll de Rates a také stoupání do Tarbeny. Tady jsme trávili opravdu  hodně času, nejen při intervalovém tréninku. Zdejší silnice jsou ve velmi slušném stavu a trénink na nich krásně utíká. Zde jsem taky poprvé vyzkoušel pláště od Mitasu. Phoenixy držely pěkně a za celý kemp jsem na nich neměl jediný defekt, tak doufám že to tak vydrží i po celou sezónu na biku :-D Byla to dřina, ale pěkná dřina, fajn skupina nádherné počasí no co víc si přát … Tak snad ta dřina nebude marná a v sezoně něco předvedu a snad někdy zas do Benidormu zajedu. Nyní se těším již na první závody.

IMG_5323

 

Previous Post

Next Post

Napsat komentář

Your email address will not be published / Required fields are marked *